Obecnie nasza produkcja papieru oparta jest na najnowszych technologiach, nieustannie ulepszanych i usprawnianych.

Historia

Lokalizacja przemysłu na terenie obecnej fabryki Malta-Decor Sp. z o.o. sięga wieku XVIII. W 1924 roku zamknięto cegielnię i w 1925 roku powstała pierwsza maszyna papiernicza produkująca karton. W trakcie II wojny światowej zakład papierniczy został kompletnie zniszczony i po odbudowie wznowił produkcję w 1948 roku produkując tekturę wielowarstwową a od 1950 roku również papier gazetowy.

Rok 1960 to zmiana profilu na papier dekoracyjny i jak się później okazało była to zmiana, która zdecydowała o przyszłych losach firmy. Międzynarodowy koncern KRONOSPAN specjalizujący się w produkcji płyt laminowanych z wykorzystaniem papieru dekoracyjnego dokonał zakupu firmy w 1992 roku. Od tego czasu spółka korzystając z zaplecza technicznego i technologicznego grupy KRONO realizuje program rozwoju produkcji

papierów dekoracyjnych wytwarzając produkt na najwyższym światowym poziomie. Na przestrzeni kilkunastu lat spółka zainwestowała w trzy maszyny papiernicze w Poznaniu i dwie w Rudawie.

Obecnie nasza produkcja papieru oparta jest na najnowszych technologiach, nieustannie ulepszanych i usprawnianych. Światową jakość wyrobu zapewnia nowoczesny park maszynowy wyposażony w wysokiej klasy aparaturę pomiarową i sterowniczą, zapewniający automatyzację procesu produkcyjnego oraz pełną kontrolę jakości gotowych wyrobów.

Załoga wykorzystując te atuty i możliwości rozwoju nowych technologii w grupie śmiało sięga po pozycję lidera w branży.


historia

Skontaktuj się

Malta-Decor Sp. z o.o.

ul. Wołkowyska 32, 61-132 Poznań, PL
www.maltadecor.pl


Sekretariat:

T: +48 61 87.35.400

@ office.malta@kronospan.pl

Dział Zakupów:

T: +48 61 87.35.430-436

@ purchase.malta@kronospan.pl

Dział Sprzedaży:

T: +48 61 87.35.421-428

@ sales.malta@kronospan.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie podanym w formularzu kontaktowym w celu przekazania odpowiedzi na moją wiadomość/zapytanie. Zgoda może być w każdym czasie odwołana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Potwierdzam zapoznanie się z: klauzulą informacyjną.