WYSOKA JAKOŚĆ ZA ROZSĄDNĄ CENĘ

Położona w pobliżu malowniczych terenów rekreacyjnych Jeziora Maltańskiego w Poznaniu Malta-Decor Sp. z o.o. współgra poprzez swoją architekturę i czysty proces produkcyjny z otoczeniem.

O firmie

Malta-Decor Sp. z o.o. w Poznaniu jest jednym z największych producentów papieru dekoracyjnego w Europie i jednocześnie jedynym tego rodzaju w tej części naszego kontynentu.

Jest to nowoczesny oraz innowacyjny zakład produkcyjny kierujący się zasadą zrównoważonego rozwoju. Bazując na wieloletnim doświadczeniu – jako fabryka papieru Malta-Decor Sp. z o.o., choć pod nieco inną nazwą, funkcjonuje w tej lokalizacji już od 1925 roku, w której w miejsce dawnej cegielni utworzono fabrykę i uruchomiono pierwszą maszynę papierniczą produkującą karton – z dumą kontynuujemy tradycję papierniczą naszych poprzedników osiągając wiele sukcesów w tej branży. Na przestrzeni tych lat ukształtował się i ugruntował współczesny profil

produkcji. Nowe oblicze fabryki znalazło swój wyraz nie tylko w zmianie nazwy, lecz przede wszystkim w unowocześnieniu produkcji oraz nowych inwestycjach, które znacząco zwiększyły możliwości produkcyjne zakładu, jednocześnie stawiając nas w gronie największych producentów papierów dekoracyjnych na świecie.

Malta-Decor Sp. z o.o. korzystając w pełni z zaplecza technicznego i technologicznego grupy kapitałowej KRONOSPAN, której jest częścią, realizuje program rozwoju produkcji papierów dekoracyjnych wytwarzając produkt na najwyższym światowym poziomie. Obecnie nasza produkcja papieru oparta jest na najnowszych technologiach, nieustannie ulepszanych i usprawnianych. Światową jakość wyrobu zapewnia nowoczesny park maszynowy wyposażony w wysokiej klasy aparaturę pomiarową i sterowniczą, zapewniający automatyzację procesu produkcyjnego oraz pełną kontrolę jakości gotowych wyrobów.

Współczesność Malta-Decor Sp. z o.o. to przede wszystkim nacisk na nowoczesność, satysfakcję klientów oraz produkcję w całkowitej zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Dążenie do perfekcji w zakresie tych trzech elementów umożliwiło nam zdobycie silnej pozycji rynkowej oraz pozwala kontynuować ekspansję na rynku światowym.

Najnowsze rozwiązania technologiczne, dbałość o jakość produktu i doskonała załoga pozwalają firmie Malta-Decor Sp. z o.o. spełniać nawet najbardziej wyrafinowane oczekiwania klientów. Wszystkie te czynniki stawiają nas w gronie czołowych producentów papierów dekoracyjnych na świecie, a nasze papiery znajdują nabywców w całej Europie, a także w Azji i obu Amerykach.

Historia

Lokalizacja przemysłu na terenie obecnej fabryki Malta-Decor Sp. z o.o. sięga wieku XVIII.

W 1924 roku zamknięto cegielnię i w 1925 roku powstała pierwsza maszyna papiernicza produkująca karton. W trakcie II wojny światowej zakład papierniczy został kompletnie zniszczony i po odbudowie wznowił produkcję w 1948 roku produkując tekturę wielowarstwową a od 1950 roku również papier gazetowy.


historia

Nasza oferta

Papier dekoracyjny

Nasza produkcja papieru oparta jest na najnowszych technologiach, nieustannie ulepszanych i usprawnianych, które wraz z dbałością o jakość produktu oraz doskonałą załogą pozwalają nam spełniać nawet najbardziej wyrafinowane oczekiwania klientów. Światową jakość naszych papierów zapewnia nowoczesny park maszynowy wyposażony w wysokiej klasy aparaturę pomiarową. Ze względu na specyfikę technologii wytwarzania papieru Malta-Decor pracuje w trybie ciągłym 24 godziny na dobę.


 • 1w zakresie papierów niskogramaturowych
 • 5maszyn
 • ponad

  100 000

  ton papieru rocznie

Ekologia

Troska o środowisko

Prestiżowa lokalizacja w sąsiedztwie malowniczych terenów rekreacyjnych Jeziora Maltańskiego i nowoczesnych osiedli mieszkaniowych wyznacza nam wyjątkowe standardy w zakresie technologii produkcji oraz ochrony środowiska.

Malta-Decor Sp. z o.o. od wielu lat prowadzi odpowiedzialną politykę jakości i ochrony środowiska, a dewizą firmy jest „wysoka jakość za rozsądną cenę w przyjaznym środowisku”.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i mając na uwadze troskę o środowisko naturalne w 2011 roku wdrożony został system FSC – certyfikat FSC (Forest Stewardship Council®): FSC®CoC oraz FSC®CW mający na celu dostosowanie polityki zakupu mas włóknistych

do światowych trendów polityki jakości i ochrony środowiska. Troska o środowisko naturalne została już na trwale wpisana w strategię zarządzania i rozwoju firmy.

Kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju prowadzimy działania ograniczające wpływ najistotniejszych aspektów środowiskowych:

 

 • Optymalizacja zużycia wody i minimalizacja ilości odprowadzanych ścieków poprzez stosowanie częściowo zamkniętych obiegów wodnych,
 • Ograniczanie emisji CO2 i pyłów do powietrza,
 • Recykling prawie 100% odpadów. Segregacja i redukcja ilości wytwarzanych odpadów,

Realizując Art.32 c.pkt.2 Ustawy Prawo Atomowe ( tj. Dz.U. 2019 r. poz.1792 ) informujemy, że firma Malta – Decor Sp. Z o.o., która prowadzi działalność w narażaniu na promieniowanie jonizujące nie uwalnia substancji promieniotwórczych do środowiska. Wdrożony system oceny narażenia osób z ogółu ludności, na podstawie danych obliczeniowych i pomiarów dozymetrycznych, wykazuje, że prowadzona działalność, objęta nadzorem Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki nie wywiera negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko naturalne.

Malta-Decor Sp. z o.o. to dziś w pełni nowoczesny zakład wykorzystujący najnowsze technologie mając na uwadze mieszkańców osiedli sąsiadujących z zakładem oraz troskę o środowisko naturalne.

Kierując się zasadą
zrównoważonego rozwoju
prowadzimy działania
ograniczające wpływ
najistotniejszych
aspektów środowiskowych!

Zobacz Nasze fabryki

Obecnie nasza produkcja papieru oparta jest na najnowszych technologiach, nieustannie ulepszanych i usprawnianych. Światową jakość wyrobu zapewnia nowoczesny park maszynowy wyposażony w wysokiej klasy aparaturę pomiarową i sterowniczą, zapewniający automatyzację procesu produkcyjnego oraz pełną kontrolę jakości gotowych wyrobów.Nasi partnerzy

Naszymi parterami są firmy z wieloletni doświadczeniem i najwyższą jakością produkcyjną. Wiodące drukarnie oraz producenci płyt laminowanych i paneli operujący na całym świecie:

 • schattdecor
 • surteco
 • ip
 • impress
 • pfleiderer
 • kronospan
 • swiss

Skontaktuj się

Malta-Decor Sp. z o.o.

ul. Wołkowyska 32, 61-132 Poznań, PL
www.maltadecor.pl


Sekretariat:

T: +48 61 87.35.400

@ office.malta@kronospan.pl

Dział Zakupów:

T: +48 61 87.35.430-436

@ purchase.malta@kronospan.pl

Dział Sprzedaży:

T: +48 61 87.35.421-428

@ sales.malta@kronospan.pl

PRESS RELEASE ANTI-DUMPING INVESTIGATION CHINA

Please read the important information

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie podanym w formularzu kontaktowym w celu przekazania odpowiedzi na moją wiadomość/zapytanie. Zgoda może być w każdym czasie odwołana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Potwierdzam zapoznanie się z: klauzulą informacyjną.